Jdi na obsah Jdi na menu
 


            Rituál bohyně Ostary (nebo Eostré)

Je to rituál na nové začátky, životní změny, nové projekty a také pokud chcete otěhotnět.
Ostara(Eostré) je bohyně jara, plodnosti, pomáhá otevřít se novým myšlenkám a novým možnostem. Je oslavována během jarní rovnodennosti, ale můžete se na ni obrátit kdykoliv, když potřebujete pomoci s něčím novým.
Pro tento rituál si nejlépe vyberte jarní slunečný den (ale není to podmínkou), ideální je svítání nebo časné ráno(také to není podmínkou). Jděte k nějaké tekoucí vodě – potůčku, potoku nebo řece. Nejdříve poproste Matku Zemi, aby vám dovolila utrhnout na rituál 13 stébel zelené trávy. (Třináctka je ženské číslo, v tarotech také symbolizuje znovuzrození, transformaci, opuštění starého a zrození nového, příslib obnovy a regenerace, vzkříšení. Také konec jednoho životního cyklu a začátek nového.) Trhejte jedno po druhém 13 stébel trávy a zároveň poproste a požádejte bohyni Ostaru, aby vám pomohla s novými začátky, změnami, novými projekty…Po natrhání všech 13 stébel jim poděkujte za jejich oběť a sevřete je v obou dlaních. Představujte si co nejlepší průběh splnění vašeho přání. Promítejte si v duchu své představy a soustřeďte svoji energii do těchto stébel trávy. Teď se z nich stávají dopisy, které ponesou vesmíru vstříc vaše přání. Přiložte si spojené dlaně se stébly na čakru třetího oka a promítněte znovu do stébel své nejlepší představy a očekávání. Pak přiložte spojené dlaně se stébly ještě na srdeční čakru a z celého srdce si přejte ať se vám to vyplní. Promítněte do stébel trávy své naděje a touhy. Pak ještě jednou požádejte bohyni Ostaru(Eostré) o pomoc a splnění vašeho snu. Pak vyhoďte stébla trávy s velkou energií do vzduchu směrem vzhůru a nechte je dopadnout do tekoucí vody.Zároveň vyšlete do vesmíru myšlenku, ať tekoucí voda pročistí a odplaví staré a přinese nové. (Voda je také nositelkou citů, tak tento rituál můžete použít na oživení staré lásky nebo na přivolání nové.) A teď nechte věci plynout…
Na závěr rituálu nezapomeňte poděkovat také vodě, Matce Zemi a bohyni ObrazekOstaře za pomoc.
Můžete si v tekoucí vodě symbolicky očistit  a omýt tělo nebo jen ruce a nebo se dotknout Matky Země a vnímat její sílu. Můžete to udělat na začátku nebo na konci rituálu nebo obojí. To už je na vás. Také můžete k tomuto rituálu přidat i vlastní nápady a nechat se unést tvořivostí a intuicí. My ženy jsme přece plné nápadů a tvořivosti. Tento rituál je tak jemný a čistý, že malé změny ničemu neublíží. Jen mějte na paměti, že bychom si neměly přát nic na úkor někoho jiného. To už by nebyl pozitivní rituál a pak by se nám to vrátilo. Ctěte vesmírné zákony, přírodu a životní prostor a přání jiných. Přeji všem krásné a slunečné dny a spoustu nových úžasných zážitků.    
                                                                      S láskou Rhiannon
 
26. 3. 2008
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář